Türk Rambo Hayatını Kaybetti

Türkiye’deki vücut geliştirme sporunun dünyada tanıtımını yapan ve birçok eski filmde başrol oynayıp ‘Türk Rambo’ lakabıyla ünlenen Serdar Kebapçılar hayatını kaybetti.

‘Karaşimşek’, ‘Korkusuz’, ‘Komando’, ‘Guıllano’ adlı filmleri ile 1985- 1990 yılları arasına damga vuran Serdar Kebapçılar hayatını kaybetti. Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran oyuncu Osman Avcı, ‘Serdar Kebapçılar vefat etmiş… Body şampiyonu Türk Rambo…’ mesajını paylaştı.

BİR DÖNEME DAMGA VURDU!

Spora 12 yaşında halterle başlayan, daha sonra merak saldığı vücut geliştirmede, 1978 yılında dünya 6’ncısı olan Serdar Kebapçılar, başarılarıyla adından söz ettirdi.

Türkiye’de de birçok madalyayı boynuna takmayı başaran, 1958 doğumlu Serdar Kebapçılar, fit vücuduyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Kebapçılar’ın birçok ünlü isimle kamera karşısına geçtiği ’Karaşimşek’, ’Korkusuz’, ’Komando’, ’Guıllano’ adlı filmleri, 1985- 1990 yılları arasında izlenme rekorları kırdı. Filmleri, ABD’li şirketler tarafından da satın alınan Kebapçılar daha sonra ekranlarda yer bulamadı.

EKRANLARDAN UZAK KALDI

Kebapçılar kısa süren şöhretin ardından verdiği bir röportajda, ‘Ben başrol oyuncusu olduğum için yeni projelerde de başrol oynamak istiyordum fakat gelen teklifler başrol olmadığı için ondan uzun bir ara vermek zorunda kaldım. Filmlerimin ardından TGRT’ye bir film çekmiştim. 92-93 yıllarında… Ardından bazı reklam filmleri derken belli bir süre ara verdim.’ ifadelerini kullanmıştı.

Rahatsızlığı nedeniyle eve kapanan, maddi zorluklar nedeniyle sıkıntı çektiğini belirten Kebapçılar, “O dönem, kendi cebimden karşıladığım masraflarla Türkiye’ye birçok madalya kazandırdım. Ülkemizde ilk defa özel spor salonunu hizmete açtım. Ancak ehil olmayan kişilerin de bu sektörde yer almasıyla işyerimi devretmek zorunda kaldım. Devletin kontrollerini artırıp bu işe gönül verenlerin yanında yer alması gerekir.”

Spora 12 yaşında halterle başlayan, daha sonra merak saldığı vücut geliştirmede, 1978 yılında dünya 6’ncısı olunca bu dalda Türkiye’nin ilk kez tanıtımını yapan Serdar Kebapçılar, başarılarıyla o döneme damga vurmuştu.

Türkiye’de de birçok madalyayı boynuna takmayı başaran 66 yaşındaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x